Voditeljica našeg centra Europe Direct Bjelovar, Ivana Hrpalo, sudjeluje na seminaru EUROPE DIRECT Hrvatska koji se 14. i 15. svibnja 2026. održava u Zagrebu, u prostorijama Predstavništva Europske komisije u Hrvatskoj. 

Tijekom dvodnevnog seminara predstavnici ED centara iz cijele Hrvatske razmjenjuju iskustva i raspravljaju o komunikacijskim prioritetima Europske komisije, provedbi godišnjih komunikacijskih planova te suradnji s partnerima i nacionalnim kontaktnim točkama za ključne programe Europske unije.
Program uključuje i predstavljanje ED centara, njihovih aktivnosti, planova za 2026. godinu te izazova u radu na lokalnoj razini, kao i predstavljanje rada relevantnih institucija EU-a te komunikacijske smjernice. 
